home | články | forum | služby | odkazy | kontakt

Linux
projekt
historie
licence
distribuce
souborový systém
uživatelské účty
grafická prostředí
výběr distribuce
instalace
programy
sdílení souborů
wine
závěr

příkazy

Závěr


Osobně se domnívám, že operační systém Linux je plně schopen nahradit Windows na počítači, který budete denně používat. Přednostmi toho systému jsou stabilita, modernost a také cena, která je ve většině případů nulová.
V práci jsem shrnul základní teorii o Linuxu, instalaci a první krůčky v novém operačním systému. O Linuxu již bylo napsáno nepřeberné množství literatury, proto jsem chtěl práci přiblížit lidem, kteří mají o počítačích a software spíše menší přehled. Ukázal jsem, že kromě Windows existuje i něco jiného, v lecčem lepšího, a dokonce se to dá i používat.
Doba, kdy Linux převládne na počítačích většiny normálních uživatelů možná nikdy nenastane, ale na druhou stranu, proč by nemohla? Splňuje všechny náležitosti, umožňuje téměř vše, co konkurence, je mnohem bezpečnější a řekl bych, že v některých aspektech mnohem propracovanější (filesystem apod.).
Přesto bych ale každému zájemci doporučil Linux minimálně vyzkoušet (třeba pomocí live distribucí). A kdo má chuť zkusit něco jiného, nebo nemá finanční prostředky na drahé řešení od Microsoftu, ten ať neváhá a rychle stahuje!
< HOME